Kaip tinkamai rengtis saugantis nuo erkių

Ką daryti, kad erkė neįsisiurbtų?

Pagrindinis būdas apsisaugoti nuo erkių platinamų ligų, tai stengtis, kad jos neįsisiurbtų. Atšilus orams vis daugiau laiko praleidžiame gamtoje, tad svarbu nepamiršti:

Kaip tinkamai rengtis saugantis nuo erkių

Šaltinis: European Centre for Disease Prevention and Control

1. Būnant gamtoje, ypač ten, kur yra erkėms tinkamos sąlygos (miškuose, pievose, ten, kur drėgna, pavėsis, nepjaunama žolė), dėvėti šviesius drabužius ilgomis rankovėmis, ilgas kelnes sukišti į batus ar kojines.

2. Neuždengtas kūno vietas papurkšti vabzdžių repelentu, o kelnes ir kojines išpurkšti insekticidu, savo sudėtyje turinčiu permetrino arba DEET. Atkreipkite dėmesį, jog insekticidai, kuriuos purškiate ant drabužių nėra tinkami naudoti ant odos.

3. Vengti aukštų žolių, drėgnų, krūmokšniais apaugusių, pavėsyje esančių vietų.

4. Grįžus iš gamtos kuo skubiau apsižiūrėti visą kūną, ir pastebėjus ropojančią erkę, ją nuimti ir sunaikinti.

5. Drabužius, su kuriais buvote gamtoje, iškratyti ir palikti sausoje, geriausi saulėtoje vietoje, kad juose užsilikusios erkės greičiau žūtų.

O jei erkė visgi įsisiurbė, svarbu ją kuo greičiau pašalinti. Greitas įsisiurbusios erkės aptikimas ir pašalinimas yra ypač svarbus siekiant užkirsti kelią kai kurioms erkių platinamoms ligoms, pvz., Laimo ligai. Įsisiurbusią erkę galima ištraukti naudojant pincetą, specialų įrankį erkėms šalinti, arba tiesiog pirštais. Erkę traukti reikia atsargiai, kad įsisiurbimo vietoje neliktų erkės galvos ar straubliuko, o pati erkė nebūtų sutraiškyta. Suėmus erkę pirštais ar pincetu, ją reikia tempti į viršų nesukiojant. Erkės sukiojimas į šonus padidina tikimybę, kad nutrūks pilvelis ir odoje liks erkės galva ir straubliukas. Sutraiškius erkę į žaizdą ir ant odos patenka dar daugiau potencialaus užkrato. Ištraukus erkę, įsisiurbimo vietą būtina išdezinfekuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *