Erkių pernešamos ligos - Didelė erkė

Japonijoje įtariamas pirmasis atvejis, kai erkių pernešama liga žmogus užsikrėte įkandus katei

BBC praneša, kad Japonijoje praėjusiais metais mirė moteris nuo erkių pernešamos infekcijos, tačiau šia liga pacientę užkrėtė ne įsisiurbusi erkė, o katė. Japonijos Sveikatos ministerija teigia, kad tai gali būti pirmasis toks atvejis, kai erkių pernešama liga yra perduodama iš gyvūno žmogui.

Moteris, kuriai buvo apie 50 metų, prižiūrėjo sergančią benamę katę, kuri jai įkando, o po 10 dienų moteris mirė nuo Sunkios karštinės su trombocitopenija sindromo (angl. Severe Fever with Thrombocytopenia Syndrome – SFTS). SFTS yra neseniai Azijoje (šiaurės rytų ir centrinėje Kinijoje) atrasta infekcinė liga, kurią sukelia SFTS virusas, priklausantis flebovirusų rūšiai. SFTS infekcija šiuo metu plinta Kinijoje, Korėjoje ir Japonijoje. Manoma, kad SFTS virusą nešioja gyvūnai, o perduoda vabzdžiai, įskaitant erkes. Šios infekcinės ligos mirtingumas yra nuo 12 proc. iki 30 proc., ypatingai sunkia forma serga vyresni nei 50 m. žmonės. Pagrindiniai SFTS infekcijos požymiai yra karščiavimas, vėmimas, viduriavimas, daugybinis organų nepakankamumas, trombocitopejina (žemas trombocitų – kraujo plokštelių – skaičius kraujyje), leukopenija (žemas baltųjų kraujo kūnelių – leukocitų – skaičius kraujyje) ir pakilęs kepenų fermentų lygis.

Ant pacientės kūno nebuvo aptikta erkės įkandimo žymių, dėl to yra manoma, jog ji SFTS virusu užsikrėtė nuo katės.

Parengta pagal Japanese woman dies from tick disease after cat bite. BBC.com, July 25, 2017 ir Centers for Disease Control and Prevention informaciją. Daugiau informacijos apie erkių pernešamas ligas ieškokite mūsų puslapyje Kitos ligos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *