Iksodinė erkė įsisiurbė šuniui

Šuo ir erkės: ką daryti?

Mūsų ištikimiausi keturkojai draugai bene labiausiai kenčia nuo erkių. Tikriausiai visi šunų šeimininkai pastebėjo, jog jų augintiniai „susirenka“ ne vieną erkę pasivaikščiojimo metu. Ypač daug tokių nepageidautinų pakeleivių pastebima pavasarį ir vasaros pabaigoje, kuomet erkės dar labiau suaktyvėja. Kaip mes galime padėti ir pasirūpinti savo šunimis, kad jie kuo mažiau nukentėtų nuo erkių? Ir ką daryti, jei visgi erkė įsisiurbė šuniui?

1. Naudokime priemones nuo erkių

Mes jau rašėme anksčiau apie priemones gyvūnams nuo erkių. Apie įvairias šiuo metu rinkoje esančias priemones galite pasiskaityti čia. Svarbiausias principas yra jas naudoti! Tiek antkakliai nuo erkių, tiek lašiukai bei kitos priemonės ženkliai sumažina įsisiurbusių erkių skaičių ir taip padeda apsaugoti Jūsų augintinį nuo erkių pernešamų ligų.

2. Kiekvieną dieną apžiūrėkime, ar nėra erkių

Daugumos šunų kailis yra pakankamai tankus, ir jame sunku pastebėti erkes. Paglostykite savo šunį! Panardinkite pirštus į kailį ir atkreipkite dėmesį į visus nelygumus. Ką tik įsisiurbusi erkė gali būti dar visai maža. Net ir didelę, kraujo prisisiurbusią erkę ne visada lengva apčiuopti, tad praskleiskite šuns kailį, kad geriau matytumėte. Atidžiau apžiūrėkite šuns letenas ir tarpupirščius, pilvą, ausis ir galvą bei apie uodegą. Reguliarus šukavimas taip pat gali padėti pastebėti ant kailio esančias ir jau įsisiurbusias erkes.

3. Atkreipkime dėmesį į šuns elgesį

Jei šuo pradėjo laižyti ir kasytis tą pačią vietą, patikrinkite, kas ten yra. Taip pat atkreipkite dėmesį, jei šuo dažniau nei įprastai krato galvą. Gali būti, kad erkė įsisiurbė į ausį ir kelia diskomfortą. Paimkite prožektorių ir pasišviesdami atidžiai apžiūrėkite ausies kanalą.

4. Jei radome namie nukritusią erkę – apžiūrėkime tiek save, tiek šunį

Namie esanti erkė reiškia, jog kažkas ją atsinešė iš lauko. Labai tikėtina, jog ji atkeliavo kartu su Jūsų augintiniu. Atidžiai apžiūrėkite šunį, ar nėra dar daugiau įsisiurbusių erkių. Taip pat apsižiūrėkite ir save, ypač jei neseniai lankėtės gamtoje.

5. Jei šuo pradėjo prastai jaustis – gali būti kaltos erkės

Jei Jūsų augintinis pradėjo prastai jaustis, jam pakilo temperatūra, prarado apetitą, pradėjo sunkiau lekuoti, tai gali būti ženklas, jog yra įsisiurbusi erkė. Kai kuriems šunims nuo erkės įsisiurbimo gali pakilti temperatūra ir laikytis apie 24 val. Kai kuriais atvejais temperatūra ir prasta savijauta gali tęstis ir ilgiau – dienas ar net savaites. Tokiu atveju rekomenduojama nedelsti ir kreiptis į veterinarą.

6. Nedelsiant ištraukime įsisiurbusią erkę

Jei erkė įsisiurbė šuniui, nelaukime, kol ji pati atkibs. Tai yra labai bloga praktika, nes atkibusi erkė gali užsilikti Jūsų kieme. Erkės deda kiaušinėlius tik pasimaitinusios, tad kyla pavojus susidurti su nauja erkių karta prie pat savo durų. Jei pastebėjote erkę ant savo augintinio, ją ištraukite iš karto. Visi patarimai, kaip teisingai ištraukti erkę iš žmogaus, galioja ir naminių gyvūnų atveju. Svarbiausia – suimkite erkę kaip galima arčiau odos ir traukite tolygiai į viršų nesukiodami į šonus. Ištraukę erkę nusiplaukite rankas ir išdezinfekuokite įkandimo vietą, o erkę sunaikinkite.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *