Kaip apsisaugoti nuo erkių?

Kaip apsaugoti savo kiemą nuo erkių?

Erkių sezonui įsibėgėjant ne vienam kyla klausimas, ar esame saugūs savo namų kieme. Iš tikrųjų, erkės gali tykoti mūsų visur, kur joms yra tinkamos sąlygos – aukštos žolės, pavėsis ir drėgmė. Erkes į mūsų kiemus dažniausiai atneša naminiai gyvūnai – šunys, katės – taip pat užklystantys laukiniai žvėrys, pvz., stirnos, ežiai, įvairūs graužikai, įskaitant peles ir žiurkes. Tad, kaip apsisaugoti nuo erkių savo kieme?

Tinkamai tvarkydami savo kiemus galime ženkliai sumažinti užkrėtimo erkėmis riziką. Norint apsaugoti lauko teritoriją nuo erkių, svarbu pasirūpinti:

Patarimai, kaip apsaugoti kiemą nuo erkių

1. Sklypo pakraščiais

Idealiu atveju sklypas turėtų būti aptvertas, kad į jį negalėtų patekti naminiai ar laukiniai gyvūnai. Taip pat yra rekomenduojama sklypo pakraščius bent kelis kartus per sezoną nupurkšti erkėms kenkiančiu insekticidu. Siekiant sudaryti barjerą erkėms, sklypo pakraščius galima padengti mulčiumi.

2. Lapų ir kitų šiukšlių krūvomis

Po žiemos dažname kieme užsilieka pernykščių lapų, šakų, kitų šiukšlių krūvos, kurios sudaro idealias sąlygas erkėms slėptis ir veistis. Norint sklypą apsaugoti nuo erkių, būtina panaikinti visas joms tinkamas vietas.

3. Veja

Būtina reguliariai šienauti žolę visame kieme tam, kad ji būtų neaukšta ir nesudarytų erkėms tinkamų drėgnų ir pavėsingų vietų. Erkės negali išgyventi atvirose, saulėtose, nušienautose vejose.

4. Namų, sodo namelių, pavėsinių ir kitų statinių pakraščiais

Palei pastatus dažnai susidaro erkėms tinkamos sąlygos, nes išveša žoliapjovės sunkiau pasiekiamos žolės ir piktžolės. Taip pat prie pastatų žmonės palieka įvairius sodo ir daržo rakandus ir įrankius, kurie, jei ilgai nejudinami, sudaro puikias slėptuves kenkėjams. Norint apsisaugoti nuo erkių, rekomenduojama ravėti statinių pakraščius, neleisti užaugti žolėms ir visus įrankius bei kitus daiktus laikyti tvarkingai sudėtus tam skirtose patalpose ar lentynose.

5. Malkų, rastų krūvomis

Kadangi kiemuose laikyti malkas ar rąstus yra įprasta, svarbu pasirūpinti, kad jie būtų sukrauti ten, kur mažai vaikšto žmonės ir naminiai gyvūnai, tam, kad neužneštų / neperneštų erkių. Medienos krūvos yra gera terpė erkėms veistis, nes čia jos gali rasti pakankamai pavėsio ir drėgmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *